خوش آمديد به شرکت آدرين يدک غرب

توضيح تصوير

menuordersearch
adriyan-yadak.com

برسی benz CLA45 ,

۱۳۹۷/۸/۱۱ جمعه
(0)
(0)
برسی benz CLA45
برسی benz CLA45

                   

 

خودرویی که تنها در 15 نسخه به ایران آمده است
کار سختی است وصف خودرویی که برخی سوپر اسپرت ها را به جدالی تمسخر آمیز دعوت می کند. خودرویی که در قالب یک سدان به نسبت کوچک، شوخی را با بزرگان خودرویی دنیا آغاز می کند. اول فکر می کردیم که این خودرو گول برند خود را می خورد و تنها فخر فروشی را به دیگران نشان می دهد. بعد از چند دقیقه رانندگی، باورش سخت بود که این مقدار از هیجان از در یک سدانی لوکس تجربه کنیم. تجربه و هیجانی که هیچ ربطی به لوکس بودن ندارد و تنها با فشار دادن پدال گاز، حس مسابقه و اسپرت را به سرنشینان القا می کند. مرسدس بنز CLA 45A که در نسخه AMG و MEC Design فابریک مهمان ما بود، معرفی جدیدی از حس هیجان را به ما یاد داد. CLA 45A در عین تجمل، موجودی است وحشی و خطرناک که به اشاره رام می شود. امروز در این بخش به معرفی مرسدس بنز CLA 45 AMG می پردازیم و تجربه ای از تست چند ساعته خود را در تهران در اختیارتان قرار می دهیم.

 

              

– ابتدا CLA را بشناسید
مرسدس بنز CLA خودرویی است که به نوعی برادر کوچک CLS محسوب می شود و این جمله از روی تشابه ظاهری در طراحی این دو خودرو برانگیخته می شود. CLA در سال 2013 به بازار جهانی معرفی شد و کمی بعد با مدل 2014 به بازار جهانی عرضه شد. نسخه های مختلف CLA به نسبت قدرت خوبی دارند و تا حدی در بازار جهانی نظر مشتریان را به سمت خود کشانده است. اما ما در مورد مدل 75 هزار دلاری این خودرو صحبت می کنیم. نسخه ای که تنها سدان بودن را به عنوان پوشش خود انتخاب کرده است و قرار نیست هر کسی متوجه باطن آن شود. صحبت ما در خصوص CLA 45 است. ولی نه هر سی ال اِی چهل و پنجی! بلکه نسخه ای سفارشی که امضا اصلی AMG و MEC را در کالبد و بدنه خود دارد. این خودرو با موتور دو لیتری Twin Scroll Turbo توان تولید 393 اسب بخار را با گشتاوری بیش از 460 نیوتن متر دارد و این بدان معناست که چیزی حدود 12 تا 40 اسب بخار از سایر CLA های نسخه 45 قوی تر است. همچنین این خودرو به سیستم 4matic مجهز است که از نظر هندلینگ در سطح بالایی قرار دارد و چهار چرخ این خودرو با توجه به نوع گازدهی، قدرت موتور در آن ها دمیده می شود. گیربکس CLA 45 از نوع 7 دنده اتوماتیک است که قدرت را به چرخ های جلو و عقب منتقل می کند. شاید جالب باشد بدانید که این گیربکس مکانیکی به مراتب از گیربکس هایی با فناوری های متفاوت قوی تر بوده و تا حد زیادی مرسدس بنز نوع فعالیت آن را متمایز از تمام گیربگس های موجود در صنعت خودرو دنیا کرده است. عملکرد این جعبه دنده به قدری دقیق است که باور مکانیکی بودن این گیربکس برای هر فردی در برخورد اول سخت می شود. امروز مرسدس بنز کلاس CLA به عنوان یکی از پرفروش ترین خودرو بنز شناخته می شود و در اکثر نقاط دنیا طرفداران خاص خود را دارد. وقتی که حرف از نسخه فول AMG و MEC می شود، کمتر کسی است که قابلیت های این خودرو را نقض کند و آن را کم بشمارد.

 

         

 

 

 وقتی ایمنی را در اوج لمس می کنیم
مرسدس بنز CLA 45 AMG که ما آن را مورد بررسی قرار دادیم، در یکی از بالاترین سطوح ایمنی قرار داشت. بگذریم که به واسطه ایربگ ها و نوع پلتفرم این خودرو 5 ستاره ایمنی را دریافت کرده است و به عنوان یک سدان ساب کامپکت ایمنی شناخته می شود. وقتی رانندگی با این خودرو را در شهر شروع کردیم، سیستم رادار نقطه کور دقت بسیار بالایی داشت و از طرفی با فعال کردن رادار خطی، کنترل کامل خودرو را در زیر دستان خود احساس می کردیم. بعضی وقت ها در قسمت سرعتسنج خودرو چراغ قرمز رنگی روشن می شد و این بدان معنا بود که با توجه به نوع رانندگی، فاصله طولی را با خودرو جلویی رعایت نکرده ایم. همچنین این سیستم در صورت فعالیت کامل می تواند در هنگام لمس خطر، با ترمزگیری شدید از تصادف جلوگیری کند. یکی دیگر از سیستم های ایمنی و هشدار دهنده این خودرو، تشخیص شرایط ترافیک و رانندگی در محیطهایی مانند پارکینگ است. وقتی CLA 45 AMG تشخیص می دهد که شما در ترافیک قرار دارید و یا وارد یک پارکینگ شده اید، با پیام هایی نشان می دهد که نوع رانندگی شما را می سنجد. ترمزهای سرامیکی هم با دیسک های بزرگ شتاب منفی عجیبی برای این خودرو حدود 1600 کیلوگرمی ایجاد می کند که گاهی تمام تشکیلات بدن را به چالش می کشد!

         

 

 

– چه امکاناتی را در CLA پیدا می کنید؟
در نسخه فول مرسدس بنز CLA می توانید صندلی های جلو برقی با گرمکن و ماساژور را ببینید. همچنین امکاناتی مثل سانروف هم سطح با سقف، دنده پشت فرمان، سیستم صوتی حرفه ای هارمن کاردن، دوربین عقب، سنسورهای پارک، کروزکنترل هوشمند، تنظیم حالت رانندگی در چهار حالت پایه و یک حالت با قابلیت تنظیم دلخواه، سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه، دکمه فعال شدن صدای کیت اگزوز، روشن و خاموش شدن اتوماتیک خودرو در ترافیک ها، بلوتوث، فرمانبری صوتی، حافظه صندلی سه تایی، موس وسط، ترمز پارک برقی، تودزوی چرم طبیعی، نور زنون، سنسور نور و باران و…در CLA 45 AMG فول دیده می شود. ولی باید در نظر داشته باشید که این خودرو از نظر فضای کابین آنچنان بزرگ نبوده و گاهی برای بسیاری از افراد، ردیف عقب خودرو کوچک و تنگ به نظر می رسد. همچنین برخی به خاطر سفتی صندلی، این خودرو را مورد نقد قرار می دهند. ولی باید توجه داشت که وقتی سوار بر خودرویی 393 اسب بخاری می شوید، همه چیز باید به شکلی باشد که لبخند شما فقط به خاطر رضایت رانندگی بر صورتتان نقش ببندد.

 

 

 

– وقتی فرمان CLA را لمس می کنیم
بارها قبل از تست به خودمان گفتیم که 393 اسب بخار برای این اتاق، کم چیزی نیست و یادمان باشد که نباید با این خودرو تند برویم! ولی وقتی که دقایقی را با قوی ترین نسخه CLA در خیابان های تهران چرخیدیم، متوجه شدیم که این خودرو اصلا با راننده خود غریبی نمی کند و جالب بود که بسیار در بحث دید و نوع رانندگی با هر نوع راننده ای اُخت می شد. شاید اسمش را بذارید نقض قانون، ناهنجاری یا هرچیز نا درستی. ولی قبول کنید که نمی شود پشت فرمان این آلمانی اصیل باشید و نخواهید کمی به آن گاز بدهید. وقتی انتهای اتوبان همت بودیم، خودرو را در حالت Race قرار دادیم و پا را تا ته روی گاز گذاشتیم. باورش سخت بود که در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ لرزش و تکانی سرعت 200 کیلومتر بر ساعت را رد کردیم و وقتی پا را روی ترمز گذاشتیم، چنان شتاب منفی به سرنشینان وارد شد که وصف آن کار سخت و نامتعارفی است. جالب است بدانید در حالت Race، اسپرت، اسپرت پلاس و کامفورت نوع تنظیمات خودرو تغییر می کند و وقتی دنده پشت فرمان را فشار می دهید، تعویض دنده به صورت دستی انجام می شود. ولی باز هم در این حالت ها نمی توانید دنده را در دور موتور بالا نگه دارید. ولی وقتی به قسمت تنظیمات دستی می روید، می توانید حالت تعویض دنده را کاملا به صورت دستی انجام دهید و گاهی کاتاف را با CLA 393 اسب بخاری تجربه کنید. در منطقه ای صاف و خلوت شتاب خودرو را با دو سرنشین با توجه به بنزین ایران و شرایط آلودگی هوا اندازه گیری کردیم. باید ذکر کنیم که این شتاب برای مبنا نقطه مختصات اندازه گیری شده و عقربه خودرو ملاک واقع نشده است. CLA در حالت تنظیمات دستی که به صورت وحشتانکی اسپرت بود، شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را در کمتر از 5.3 ثانیه ثبت کرد. این در حالی است که در شرایط استاندارد، این لوکس قدرتمند این شتاب را در 4.1ثانیه ثبت می کند. وقتی که با سرعت حدود 90 کیلومتر به پیچ دوربرگردان های آبشار تهران حمله کردیم، سیستم 4Matic عملکرد عالی داشت و بسیار دقیق خودرو را در مسیر درست کنترل می کرد. به خاطر سیستم فرمان CLA شما می توانید بدون ترس از دست اندازها، غربیلک را رها کنید و بدون دست با خودرو رانندگی کنید. البته این کار اشتباه است و توصیه می شود که اصلا آن را امتحان نکنید! در حالت کامفورت نرمی خودرو به مراتب بهتر می شد. ولی باز هم حس AMG در کالبد خودرو وجود داشت و گاهی تکان هایی در اتاق احساس می شد. البته که این تکان ها به هیچ وجه با صدا همراه نبود. بالاخره خودرویی که موتورش امضا شده است، بدیهی است که در بحث کیفیت قوی عمل می کند..

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر